
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 1.75 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Interface | CAN |
| Operating Supply Voltage | 28 V |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Supply Voltage | 4.75 V |
| Max Supply Current | 21 mA |
| Number of Transceivers | 1 |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Schedule B | 8542390000 |
| Number of Drivers | 1 |
| Number of Receivers | 1 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2117
Distributors
pcbx
Unit Price$1.41406
Ext.Price$1.41406
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.41406 | $1.41406 |
| 10 | $1.05755 | $10.57550 |
| 25 | $0.98231 | $24.55775 |
| 50 | $0.94750 | $47.37500 |
| 100 | $0.91392 | $91.39200 |
| 300 | $0.88526 | $265.57800 |
| 500 | $0.85750 | $428.75000 |
| 1000 | $0.83869 | $838.69000 |
| 3000 | $0.81308 | $2439.24000 |
| 5000 | $0.78824 | $3941.20000 |
